fbpx

+90 212 325 67 38

info@ozcagdasmakina.com

Shrink Makinası Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde çoğu ürünleri dış etkenlerden korumak ve taşımayı kolaylaştırmak için shrink ambalaj ile paketlemek gerekir. Shrink ambalaj makinelerimiz farklı ölçülerdeki ürünleri paketlemenize olanak tanımaktadır. Çok çeşitli gıda ve içecek ürünleri başta olmak üzere kozmetik, kimya, boya, textile, matbaa, otomotiv, mobilya, merdiven, parke, panel, raf, beyaz eşya, hediyelik eşya, oyuncak ve kırtasiye gibi ürünleri paketleyebilmeniz için doğru makineleri sunmaktayız. Üretimimiz yerli olduğu için servis ve yedek parça temin etmeniz konusunda geniş imkanlar sağlamaktayız.

Otomatik Shrink Makinaları

Besleme konveyörü sayesinde, üretim hattından gelen ürünler otomatik olarak paketlenmektedir. PLC renkli dokunmatik ekrandan makinaya ait parametrelere kolay ulaşılmaktadır ve kolay kontrol sağlanmaktadır. Uluslararası standartlarda üretilen otomatik makinelerimiz mekaniği ve elektronik kontrol mekanizması ile  üretiminizde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yarı Otomatik Shrink Makinaları

Bir operatörün kullanımına bağlı olarak tasarlanmıştır. Kesme ünitesi ve shrink tünelden oluşmaktadır. Son derece basit bir kullanıma sahip olan yarı otomatik shrink ambalaj makinelerini kullanmak için çok fazla bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Ürünler, operatör tarafından giriş konveyörüne hazırlanır. Elle itilerek kesme yapılacak bölgede sabitlenir ve butona basarak çene çalıştırılır. Operatörün ürünleri arka arkaya vermesi ile yeni ürün bir önceki ürünü iterek shrink tüneline aktarır. Tünel içindeki sıcaklık ile polietilen film ürünü sıkıca sarar ve tünel çıkışında fan yardımıyla soğuyan film ürünün şeklini alır.

Manuel Shrink Makinaları

Portatif ve rahat taşınabilir olarak tasarlanan manuel shrink makinesi ile birçok ürünü rahatlıkla paketleyebilirsiniz. Son derece kolay bir kullanıma sahiptir.Tek işlemde kesme yapıştırma ve shrink işlemi yapılmaktadır. Operatör, ürünleri iki katlı shrink filmin arasına yerleştirdikten sonra L-kesme alanına aktarır. İşlemin başlaması için kapak kapatılır. Kesme yapıştırma ve shrink işlemi boyunca kapak elektronik mıknatıs ile kapalı tutulur. İşlem tamamlandıktan sonra kapak otomatik olarak açılır.

Standart makinelerimizin dışında müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda özel tasarım yapmaktayız.  Üretim hızınıza ve bütçenize uygun ürünleri belirlerken doğru çözümleri bulmanıza yardımcı olmak adına daima yanınızdayız.

17 Ekim 2020