fbpx

+90 212 325 67 38

info@ozcagdasmakina.com

Shrink Film Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Doğru ve kolay bir şekilde ürünleri paketleyebilmek için shrink filmin sunduğu avantajları bilmek gerekir. Shrink ambalaj film, günümüzün en çok kullanılan ambalaj türüdür. Ürünleri darbelere karşı korumak veya kırılma durumunda etrafa saçılmaması için bir arada dağılmadan düzgün bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır.  Ayrıca depolama ve nakliye sırasında kolay ve rahat bir taşıma işleminin gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Shrink film özellikle koli, kutu gibi geleneksel ambalajlama ürünlerine göre daha düşük maliyetli olduğundan çok fazla tercih  edilmektedir. Kalın ve dayanaklı ambalaj sayesinde ürünleri dış etkenlerden korunmaktadır. Sağlam ambalajlanan ürünlerin, alıcının dışındaki kişiler tarafından açıp kurcalaması da engellenmektedir. Ürünleri sağlam bir şekilde dağıtıma ve satışa hazır hale getirmektedir.

Shrink Film Çeşitleri

Poliolefin Shrink Film

Çeşitli paketleme uygulamaları için dünya çapında kullanılan poliolefin shrink film yırtılma ve delinmelere karşı mukavemeti yüksektir. Aynı zamanda FDA onaylı gıdaya uygun bir malzemedir.

PVC Shrink film

PVC shrink film çeşitli uygulamalar için kullanılır. Esnek darbelere karşı mukavemeti yüksek bir üründür. Manuel, yarı otomatik ve tam otomatik makinelerde sorunsuz çalışır.

Polietilen Shrink film

Kolaylıkla uygulanabilen ideal bir paketleme yöntemidir. Genellikle daha ağır ürünlerin paketlenmesinde kullanılır. Manuel, yarı otomatik ve tam otomatik makinelerde sorunsuz çalışır.

17 Ekim 2020